button

Wyszukiwarka


Forma prawna
Województwo
Kierunek kształcenia
Rodzaj szkoły

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Ruszyły matury poprawkowe
wtorek, 25 sierpnia 2009 09:58
phoca_thumb_s_egzaminChoć nie kwitną kasztany, dziś pisemna matura. Poprawkę z jednego przedmiotu zdają uczniowie-pechowcy w całej Polsce. W Poznaniu w V Liceum Ogólnokształcącym im. Klaudyny Potockiej to dokładnie trzy osoby. Jedna z nich ponownie przedstawi prezentację z języka polskiego.

Nauczyciele tłumaczą, że poprawka nie zawsze jest skutkiem braku wiedzy. Często to wynik stresu, jaki przeżywają zdający. W poznańskim liceum dwaj uczniowie zasiądą do egzaminu z matematyki, a jeden zmierzy się z językiem polskim. Podobno nie przeczytałem książek - wyjaśnia.

Dyrektorka szkoły twierdzi, że poprawkowa matura bywa trudniejsza od zwykłej, ale z drugiej strony – stres mniejszy, zwłaszcza dzięki kameralnej oprawie i wąskiemu gronu piszących. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Piotra Świątkowskiego:


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież