button

Wyszukiwarka


Forma prawna
Województwo
Kierunek kształcenia
Rodzaj szkoły

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Nowe media w nauczaniu - konferencja
piątek, 16 września 2011 07:18

logocpiTo już VI edycja konferencji z cyklu Nowe Media w Dydaktyce „Nauczyciel informatyki – Internet i nowe media w nauczaniu”. Chętnych zapraszamy 18 października do Warszawy.



Dla naszych odbiorców Organizator przygotował 5% RABAT na udział w wydarzeniu.
Specjalny formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:  https://www.cpi.com.pl/imprezy/2011/nmwd/formularz_pr_rabat.php

Każdy uczestnik konferencji otrzyma materiały drukowane i na płycie CD oraz certyfikat uczestnictwa. Przewidziane są również lunch, napoje i przekąski.

Program konferencji (10:00-16:45)

Kogo, Kto, Jak i Po co - Nowa Edukacja Społeczna

Prof. dr hab. Łukasz A. Turski (Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Epson - innowacyjne produkty i rozwiązania niezbędne w procesie nauczania
Tomasz Kuciński (Epson)

Wdrażanie platformy edukacyjnej - jak to się robi w Oslo
Podczas prezentacji omówione zostaną doświadczenia wdrażania platformy edukacyjnej Fronter we wszystkich szkołach w Oslo. W ciągu trzech lat udało się tam doprowadzić do sytuacji, gdy średnio każdy z uczniów i nauczycieli kilka razy w tygodniu korzysta z platformy. Wnioski i doświadczenia norweskie zostaną uzupełnione o doświadczenia z Londynu i skonfrontowane z realiami polskiej oświaty.
Leszek Lewoc (Fronter sp. z o.o.)

Jak wychować przyszłych zwycięzców Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu
W referacie podamy najbardziej spektakularne przykłady sukcesów polskiej informatyki młodzieżowej w ostatnich kilkunastu latach, wskazując ich podstawy. Przedstawimy ponadto warunki, które powinny być spełnione, żeby triumfy młodych informatyków udało się przekuć w sukcesy w ich życiu zawodowym, na miarę ich możliwości i ambicji.
prof. dr hab. Jan Madey (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Uniwersytet Warszawski)

Internet w domu i w szkole. Uczniowie i nauczyciele wobec nowych technologii

dr Dominik Batorski (Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Uniwersytet Warszawski)

Collegium Futurum - szkoła ery postindustrialnej

- Nauka jako obróbka informacji i budowa wiedzy
- Model pracy ucznia w szkole 2.0
- Dydaktyka w szkole 2.0 - technologia i Internet

Witold Kołodziejczyk (redaktor naczelny miesięcznika "Edukacja i dialog", dyrektor Collegium Futurum)

Jak wykorzystać media społecznościowe i nowe technologie w edukacji
- Portale społecznościowe jako wirtualne środowisko młodzieży
- Jak młodzież korzysta z serwisów Web 2.0
- Dziesięć najlepszych narzędzi ery Web 2.0 dla nauczycieli: od Facebooka do QR kodów i Augmented Reality
- Czy urządzenia mobilne: smartfony i tablety zastąpią książki i podręczniki?
Krzysztof Urbanowicz (prezes Mediapolis Interactive)

Nauczyciele informatyki wobec zmieniających się oczekiwań szkoły
Nauczyciel informatyki jest pracownikiem, bywa opiekunem pracowni komputerowych, administratorem sieci, edukatorem dla innych nauczycieli. Jednocześnie zmienia się sam dostęp uczniów do edukacji informatycznej. Podejmują się jej także nauczyciele innych przedmiotów, a miejscem odbywania zajęć nie musi być tylko pracownia komputerowa. Muszą za tymi wyzwaniami nadążać kwalifikacje nauczycieli oraz świadomość kadry kierowniczej.
Marek Pleśniar (Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty)

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie:
http://www.cpi.com.pl/imprezy/2011/nmwd/index.php



 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież