button

Wyszukiwarka


Forma prawna
Województwo
Kierunek kształcenia
Rodzaj szkoły

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Kontrola szkół
wtorek, 08 września 2009 06:19
phoca_thumb_s_men_budynekKażda szkoła w Polsce zostanie oceniona za kształcenie i pracę z uczniami, współpracę z rodzicami i za to, jak jest zarządzana - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
 
Szkoły, które otrzymają notę A - uznane zostaną za placówki na bardzo wysokim poziomie, spełniające wszystkie stawiane przez MEN wymagania. Szkoły z najgorszą oceną E, będą musiały przedstawić kuratorowi program zmian prowadzący do naprawy zaistniałego stanu. Oceny mają być jawne, by rodzice wiedzieli wszystko o szkole.
 
W ministerialnym rozporządzeniu w tej sprawie znajduje się lista 17 wymagań, które będą oceniane. Szkoła ma m.in. analizować wyniki egzaminów, dbać o aktywność uczniów, czy uczyć respektowania przez nich norm społecznych. Lada dzień minister edukacji podpisze rozporządzenie. 
  
źródło: PAP

 


 

Komentarze  

 
0 #1 2009-09-08 21:01
Może pani minister podpisze inne ważne rozporządzenia na jakie czekają szkoły? Może przyjrzy się realiom w jakich przyszło tym szkołom działać! Po co mówić o radosnej szkole kiedy brakuje na nowe stoliki i krzesła a pracownie przedmiotowe to marzenie większości szkół. Kolejne rozporządzenie o kontroli szkół łatwo podpisać ( dotychczas było ich za \"mało\" i pani minister nie ma pełnego obrazu polskiej oświaty) znacznie trudniej wymyślić coś co pomoże polskiej szkole. A ja sądzę, po 20 latach pracy i przeżywania ciągłych zmian i reform, że polska szkoła potrzebuje świętego spokoju przynajmniej na najbliższe 20 lat. Może wtedy uda się stwierdzić czy któraś poprzednia próba reformy miała sens! Bo na razie nikt nie daje nam na to szans. Mniej \"wielkich reformatorów\" a więcej normalnych ludzi. I na koniec mam propozycję może to my wystawmy pani minister literkę A lub B lub C lub D a może tylko E?!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież